اصفهان هنر

شاخه‌ها

اطلاعات

آخرین مطالب

پیگیری سفارش

جهت مشاهده اطلاعات سفارش خود کد پیگیری سفارش را وارد نمایید:

عکس هفت سین جدید

عکس  سفره هفت سین جدید

هفت‌سینسفره ای است که ایرانیان، هنگام نوروز می‌آرایند. این سفره روی زمین یا روی میز گذاشته می‌شود. اعضای خانواده در زمان تحویل سال در کنار سفره می‌نشینند و برای خوشبختی در سال جدید ، دعا می کنند بعضی سفره را تا سیزده روز پس از نوروز نگه می‌دارند و در پایان این ایام، در روزسیزده بدر، سبزه را به آب می‌سپارند.

ولی این روزها در بازار نوروزی، برخی کالاهایی که برای سفره هفت سین در بازار عرضه می شوند از اصالت ایرانی برخوردار نیستند.

 از گل و گلدان سفره هفت سین گرفته تا سبزه و نمادهای هفت سین، از ' چین ' وارد میشوند و هفت سین نوروزی به هفت چین تغییر یافته، چرا که دیگر سر سفره هفت سین سکه واقعی نداریم و تنها نماد پلاستیکی از سکه را می بینیم.

در این سفره دیگر سبزه واقعی نمی بینیم و تنها، نمادی از آن را که سبزه ی پلاستیکی است مشاهده می کنیم یا حتی به گفته فروشنده ها، سنجد بسته بندی شده نیز، از آنسوی مرزها به کشور وارد می شود.

موضوع قابل تامل دیگر، نفوذ نمادی از فرهنگ بیگانه در سر سفره های هفت سین ایرانی است که باید کم کم این رسم و آیین غلط را از فرهنگ غنی کشور حذف کرد و با فرهنگ سازی در میان مردم، این فرهنگ غنی را حفظ کنیم.

در این راستا اصفهان هنر با تلاشی روز افزون  هفت سین هایی کاملا ایرانی و با اصالت را در اختیار همشهریان و هموطنان  خود قرار  می دهد ،هفت سین های سفالی و سرامیکی با اصالت ایرانی.


جدیدترین عکس هفت سینجدیدترین عکس هفت سین

عکس هفت سین جدید

جدیدترین عکس هفت سین

عکس هفت سین جدید

عکس هفت سین جدید

نظر دهید

* نام :
ایمیل : (منتشر نمی شود)
   وب سایت :
* نظر :
نماد اعتماد الکترونیکی
گفتگو در تلگرام تلگرام