اصفهان هنر

شاخه‌ها

اطلاعات

آخرین مطالب

پیگیری سفارش

جهت مشاهده اطلاعات سفارش خود کد پیگیری سفارش را وارد نمایید:

هدیه صنایع دستی

آیا تا به حال برایتان اتفاق افتاده که بخواهید به دوستی غیر ایرانی که در خارج از کشور زندگی می کند و مهمان شما در ایران است هدیه ای بدهید؟! آیا سردرگم و گیج به گزینه های مختلف فکر کرده اید؟! مردم نقاط مختلف ایران صنایع دستی بسیار زیبایی دارند که می توانید آنها را به عنوان هدیه اى با نام و نشان ایرانی به مهمان خود تقدیم کنید. در این مطلب تعدادی از این دست ساز هاى زیبا را که می توان از آنها در دکوراسیون داخلی منزل نیز استفاده کرد به شما معرفی می کنیم تا در گوشه ای از خانه دوست شما قرار بگیرد و برایش یادآور محبت شما به خودش و سفرش به ایران باشد.

فرش، گلیم، گبه و پشتی ایرانی

بر هیچ کس پوشیده نیست که آوازه فرش ایرانی در سراسر جهان پیچیده و زیبایی آن زبان زد همه است. فرش ایرانی یکی از بهترین هدیه هایی است که می توانید به مهمان خود هدیه دهید. بهتر است ابعاد آن را به شکلی انتخاب کنید که مهمان شما برای حمل و نقل آن دچار مشکل نشود. 

فرش دستباف

پارچه ها و رودوزی های سنتی ایرانی

ترمه، ابریشم، پارچه قلمکار، جاجیم و... از جمله صنایع نساجی سنتی ایران هستند. سوزن دوزی، سرمه دوزی، قلاب دوزی و... نیز از جمله هنرهایی است که ایرانیان سالیان سال بر روی پارچه ها آن را انجام می دادند. 

این پارچه ها و رو دوزی ها، در هر بخشی از خانه مهمان شما، نقشی را در دکوراسیون ایفا خواهند کرد. هر کدام از آن ها می تواند تنها با داشتن حاشیه زیبا به دیوار خانه آویزان شود، به عنوان رومیزی از آن استفاده شود و یا هر جای دیگری که امکان آن وجود داشته باشدقرار بگیرد. طراحی دکوراسیون با ایده های پارچه ای جلوه ای زیبا به خانه دوست خارجی شما خواهد بخشید.

وسایل تزئینی و صنایع دستی چوبی ایرانی

وسایل دکوری چوبی مثل منبت کاری، خاتم کاری، خراطی و... می توانند روح طبیعت ایران را به خانه مهمان شما در خارج از کشور ببرند. چوب همیشه حس و حالی زیبا و متفاوت را در انسان به وجود می آورد و این احساس وقتی دو برابر خواهد شد که هنرمند ایرانی نقش و نگاری زیبا را به آن اضافه کرده باشد.

وسایل دکوری و صنایع دستی فلزی ایرانی

وسایل دکوری مینا کاری، قلم زنی، ملیله کاری و حتی مس گری در قالب ظرف و ظروف آشپزخانه می توانند گزینه های دیگر شما باشند. با رفتن با بازارهای قدیمی و کمی گشت و گذار به راحتی می توانید نمونه های زیبایی از این هنرهای ایرانی را بیابید. شاید برای مهمان تان نیز جالب باشد که در بازار شما را همراهی کند و گشتی در آن بزند. نمونه ای زیبا از میناکاری ایرانی را در تصویر زیر می توانید ببینید.

ست میناکاری

سفال، سرامیک و کاشی ایرانی

کاشی ابزار تزئین معماری ایرانی بوده است اما امروزه با کمی خلاقیت، هنرمندان ایران از این هنر در ساختن وسایل دکوری استفاده می کنند. در بین ظروف سفالی و سرامیک نیز می توانید نمونه های خوبی را بیابید. 

سفال و سرامیک

ظروف مسی ایرانی

ظروف مسی می تواند گزینه خوبی برای هدیه باشد، انواع ظروف مسی جهت آشپزی سالم و سنتی و همچنین ظروف تزیینی مسی که میتواند زیبایی خاصی به دکوراسیون منزل هدیه کند.

ظروف مسی

نظر دهید

* نام :
ایمیل : (منتشر نمی شود)
   وب سایت :
* نظر :
نماد اعتماد الکترونیکی
گفتگو در تلگرام تلگرام