اصفهان هنر

"اصفهان هنر در انتظار دیدار شما"


فروشگاه اینترنتی صنایع دستی "اصفهان هنر" شما را به بازدید از بیست و هشتمین نمایشگاه ملی صنایع دستی دعوت می نماید.


اول تا هفتم شهریورماه 1396
محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران
سالن 8 و 9   -  ساعات بازدید : 10 الی 18
 .

در این نمایشگاه هنرمندان ۳۱ استان کشور حضور دارند و هدف از برگزاری این نمایشگاه معرفی رشته‌های مختلف و محصولات متنوع صنایع‌دستی است.


برگزاری نمایشگاه در شهریور (زمان اوج سفرهای تابستانی و تعطیلی مدارس)، افزایش روزهای نمایشگاه از چهار به هفت روز، افزایش ساعات روزانه نمایشگاه و افزایش تعداد غرفه‌ها به 500 غرفه، از جمله تفاوت‌های نمایشگاه ملی صنایع دستی امسال نسبت به نمایشگاه‌های سال‌های قبل است.

بهمن نامورمطلق، معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی در جمع خبرنگاران گفت: از آنجا که نمایشگاه‌ها نقش مهمی در فروش و اقتصاد تولیدکنندگان صنایع دستی داشته و بیش از 15درصد از گردش مالی تولیدکنندگان از طریق نمایشگاه‌ها به دست می‌آید، سیاست معاونت صنایع دستی برگزاری نمایشگاه‌های متعدد صنایع دستی در کنار ایجاد بازارچه‌ها و فروشگاه‌های صنایع دستی و کمک به فروش و صادرات کالاهای این بخش است.

پویا محمودیان، دبیر اجرایی نمایشگاه ملی صنایع دستی نیز اظهار کرد: نمایشگاه ملی صنایع دستی که هر روز از ساعت 10 صبح تا 8 بعداز ظهر برگزار می‌شود، در فضایی با مساحت 5500 مترمربع و چند سالن و 500 غرفه، میزبان تولیدکنندگان 31 استان کشور و همچنین ده چادر عشایری از استان‌هایی نظیر کردستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، گلستان، کرمانشاه، فارس، تهران و چهارمحال و بختیاری است.

وی ویژگی‌های دیگری را هم برای نمایشگاه امسال برشمرد، از جمله؛ پرداخت تخفیف 50درصدی اجاره غرفه به برگزیدگان نمایشگاه بیست و هفتم، تخصیص 37 غرفه با 20 درصد تخفیف به تولیدکنندگان با بسته‌بندی‌های برتر، امکان حضور رایگان برای برخی روستاهای صنایع دستی و ارائه مکانی برای تولیدکنندگان حصیر.

بخش ویژه؛ خانه ایرانی
مدیرکل دفتر صادرات معاونت صنایع دستی کشور با اشاره به نامگذاری تمام روزهای نمایشگاه بر اساس اتفاقات خاص برنامه‌ریزی شده، بخش ویژه نمایشگاه را «خانه ایرانی» عنوان و تصریح کرد: این خانه برای اولین بار طراحی و تلاش شده در چیدمان صفر تا صد آن از صنایع و کالاهای دستی استفاده شود.

علی حاجی شیذری، مدیرکل دفتر آموزش و حمایت از تولید صنایع دستی نیز در این نشست با اشاره به فعالیت‌های دفتر آموزش در نمایشگاه صنایع دستی گفت: آموزش هفت رشته صنایع دستی از جمله گلیم بافی، معرق، خاتم کاری و... به کودکان و نوجوانان طی برگزاری نمایشگاه توسط استادان مجرب و آشنا به زبان کودکان، عرضه آخرین تولیدات بازی‌های صنایع دستی با همکاری کانون فکری کودک و نوجوان و معرفی برگزیدگان جشنواره صنایع دستی دانش‌آموزی باهمکاری آموزش و پرورش از جمله فعالیت‌هایی است که در طول برگزاری نمایشگاه اجرایی خواهد شد.

فریدون میرزالو، مدیرکل حمایت از تولید معاونت صنایع نیز با اشاره به طرح بزرگ اشتغال در 75 روستای کشور که از چند ماه پیش اجرایی شده است، گفت: تولیدکنندگانی از این 75 روستا به طور رایگان در 25 غرفه نمایشگاه حضور خواهند داشت و تولیدات روستاهای خود را به فروش خواهند گذاشت.

.

نمایشگاه صنایع دستی امسال

.


نماد اعتماد الکترونیکی
گفتگو در تلگرام تلگرام